A tanulási környezet hatásairól szólt az idei Apáczai-napok a Széchenyi István Egyetemen

Az Apáczai-napok Tudományos Konferenciát hagyományosan minden évben a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat részeként hirdeti meg a Széchenyi István Egyetem. Az idei, 28. szimpóziumot november 14-én rendezték, amelyen a résztvevők a tanulási környezet oktatási minőségre gyakorolt hatását vizsgálták. A több mint 70 előadást felvonultató szakmai programot kiállításmegnyitó és színházi előadás is színesítette.

Győr, 2024. november 19. - Papp Zsolt, SZEhírek

Tovább olvasom
Széchenyi István Egyetem: egészségügyi innovációk születnek a Catalyst Europe programban

MIT_catalyst_2024 (1).jpg

A győri Széchenyi István Egyetem volt a házigazdája az MIT (Massachusetts Institute of Technology, azaz Massachusettsi Műszaki Egyetem) LinQ Catalyst módszertana alapján megvalósuló szakmai rendezvénynek november 12. és 14. között. A program révén olyan egészségügyi innovációk születnek, amelyek hozzájárulnak az orvostudomány fejlődéséhez és az emberek egészségéhez.

Győr, 2024. november 18. - Hancz Gábor, SZEhírek

Tovább olvasom
Veszélyek és kihívások: a kiberbiztonságról rendeztek konferenciát a Széchenyi István Egyetemen

kiberbizt_konf (1).jpg

A kibertámadások évről évre egyre nagyobb mértékű, dollármilliárdokban mérhető gazdasági károkat okoznak a világon, ezért a kiberbiztonság az állami szervezetek, a vállalatok, sőt a magánszemélyek számára is kulcsfontosságúvá vált. A téma aktuális kérdéseiről rendeztek szakmai-tudományos konferenciát a Széchenyi István Egyetem, ahol hazánkban elsőként indult el a terület jogi szakembereinek képzése.

Győr, 2024. november 18. - Papp Zsolt, SZEhírek

Tovább olvasom
Tizenkét ország kutatói adtak elő a Széchenyi-egyetem fenntarthatósági konferenciáján

COS_konf (04).jpg

Százötven előadó részvételével indult útjára tavaly a Széchenyi István Egyetem Nemzetközi Fenntarthatósági Konferenciája (Conference on Sustainability, COS). Az idei, november 6. és 9. között megrendezett eseményen 12 országból 210 kutató és szakértő mutatta be tudományos eredményeit. Az előadók között olyan neves tudósok szerepeltek, mint dr. Christopher Savoie, az Apple világcég Siri elnevezésű fejlesztéséhez használt mesterségesintelligencia-alapú természetes nyelvi technológia feltalálója.

Győr, 2024. november 15. - Kelemen Lilla - Lengyel Emese, SZEhírek

Tovább olvasom